27 Mayıs 2013 Pazartesi

I AM BACK!!!


 

Yessss!!!!!
I am back after 3, almost 4 months! And this time i will be the one, who will be posting, aiming to make this blog more and more personal. More personal, with more emotions and lifestyle posts. 
All this time, so much has happened. I wasn't sitting at home, actually i was working even harder. The biggest news, well not very big if you are already following me from instagram, that i have created my dream store. It looks just perfect, can't be more happy about it. And again another new thing is that, i have started to make custom made gowns for my clients and loving this as well. It is such a big happiness to prepare someone for their big days, like proms, engagement ceremonies, even weddings of loved ones'. 
So much to share from this last 4 months and so much is coming in the future as well. Will do my best to share everyday. And here is another thing, please feel free to write comments and ask me anything, because i will be the one who will be reading it all. Also planning some give aways and personal style posts. 
And what about these photos; we took them at my store couple of months ago, and of course i am wearing Ece Salici. ( Online shopping: www.ecesalici.com ) 

Love,
Ece


Eveeeet!!!!
3 hatta neredeyse 4 ay sonra geri döndüm! Ve bundan sonra, okuduğunuz bu post'ları bizzat kendim hazırlıyor olacağım, bir bloğun daha kişisel olması gerektiğini düşünmeye başladım ve bundan sonra da sizinle kendimle ilgili, markamla ilgili daha fazla şey paylaşacağım.
Tabi bu süre içerisinde evde oturmadım. Her zamankinden de çok çalıştım. Beni instagramdan takip edenler, kendi mağazamı açtığımı bilirler. Hayal ettiğimden de güzel bir mağazam oldu, sanırım sonuçla  daha mutlu olamazdım. Bunun dışında kişiye özel dikimlerimiz de iyice arttı, müşterilerimin en özel günlerinde onları hazırlamak ne kadar da keyifli birşeymiş. Nişan elbisesi provasında ağladığımı bilirim.
Her neyse, bu 4 ayda aslında Ece Salici yine her yerdeydi sadece sizinle toplu bir şekilde paylaşamadım. Şimdi ise hem eskilerden hem de yenilerden her gün birşeyler paylaşacağım. Ama en önemli değişiklik dediğim gibi, bu blog artık çok daha kişisel, bütün yorumlarınızı bizzat okuyup, sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. Hediyelerimiz olabilir, bir de stil postları da hazırlamaya çalışacağız.
Bu fotoğraflara gelince, bir kaç ay önce mağazamda çekmiştik. Tabiki üzerimdekiler Ece Salici. ( alışveriş için www.ecesalici.com )

Sevgiler,
Ece
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder